2 head abimeest mitme häda vastu

Pallid eneseabivahendina

Minu töös on kõige suuremad abimehed minu käed. Need on vahendid, mille abil klientide pinges keha aitan pehmemaks mudida. Mida aga teha siis, kui massööri käsi pole võtta, aga pinges lihased röövivad liigset tähelepanu? Minu tööriistakastis on koduseks eneseabiks (ja soovitan neid soojalt ka teistele) kaks sõpra – tennisepall ja ogadega pall.

Tennisepalli saab osta (nagu nõuka ajal mingis reklaamis tabavalt öeldi) kõigist hästivarustatud kauplustest :D. See teine nunnu ogadega pall, seda või sellelaadset toodet ilmselt pakutakse ka mitmeski poes. Mina oskan soovitada Tervise abi e-poodi.
Kumba kasutada või valida endale sõbraks mõni muu suuruse, materjali ja tekstuuriga pall, teate see on täitsa maitse asi. Peab lihtsalt proovima ja katsetama, et mis kellelegi sobib või kus kehaosas sobiks pehmem ja kus oleks toekam kasutada kõvemat abivahendit. Mulle meeldib tennisepalliga teha turja ja ülakeha, aga see oranž on super alaseljapingete puhul. Alakeha (jalad, tuharad) töötlemiseks kasutatakse edukalt ka erinevaid rulle. Võite proovida, ühest soovitust polegi.

Kuidas neid kasutada?

Mis nendega siis ise kodus teha saab? Kirjutasin mõni aeg tagasi postituse trigerpunktide teemal. Seal rääkisin lähemalt, mis need punktid on, mille töötlemine meie lihaspingeid kõige efektiivsemalt leevendada võiks. Kus need punktid asuvad ja millised neist just sinul aktiivsed on, seda saan sulle öelda ja näidata vaid siis kui sa mu vastuvõtule tuled. Aga tegelikult saab neid kahte sõpra päris edukalt kasutada ka nö intuitiivselt iseseisvalt ilma eelneva juhendamiseta. Tunned nt pinget oma turjas, siis võtadki palli, paned selle selja ja seina vahele ja hakkad neid kõige valusamaid kohti otsima ja seda pallikest turjaga vastu seina surudes ja seal vahel tasapisi veeretades. Nende pallide kasutamiseks on mitmeid võimalusi. Siin on üks video, kus on peamised kasutusvõimalused kenasti ära toodud. Ja mõned pildid ka näitena juurde.

Ega siis muud kui head katsetamist ja leidke omale see kõige sobivam abivahend. Uskuge, abimees tundub olevat väike, aga kasu on täitsa toekas ja märkimisväärne. Jagage mulle ka oma kogemusi erinevate vahenditega, mulle on sellest suur abi 🙂 Aitäh juba ette!