Tagasiside

Jagan oma klientide häid sõnu ka teiega 🙂


Mul on hea meel, et nägin selle tugigrupi kuulutust FB-s ja julgesin liituda. 
Osalemine selles võimaldas mul rääkida oma elust sõltlastega, kartmata hukkamõistmist. Grupis osalemise ajal sain teada MIKS MINA sattusin sellise mehe peale nagu mul on. Ma mõistsin kuidas mina aitasin kaasa sellele, et tema sõltuvus süveneks. Minu pilt minust endast on avaramaks muutunud, ma näen seda, mida varem ei näinud. Ma mõistan ennast paremini. Ma tunnistan, et tõesti, olen iseenda ära kaotanud ja vastutuse oma elu eest partneri peale pannud. Loodan, et see sisemine töö, mis kursuse ajal algas jätkub ning ma hakkan elama sellist elu nagu ma ise tahan, mitte sellist mida mulle pakutakse. (toetusgrupi liige ja ind nõustamisel osaleja M. 2024)
* * *
Mul on väga hea meel, et julgesin selle teekonna ette võtta. Vahepeal oli ikka raske ka, vaadata otsa enda lapsepõlvele, ebatäiustele ja muudele valukohtadele. Aga kui oled ikka täielikult valmis endaga silmitsi seisma, siis on see kursus üks parimaid alustalasid, mille najal edasi püüelda. Kindlasti aitas kaasa ka Sinu erapooletu empaatia ja võime vaadelda olukorra kõiki aspekte. Ka väike otsekohesus Sinu poolt ei ole mul mööda külgi maha jooksnud. Kindlasti pusin ja arenen edasi, sest ennast avastada on tõesti võimas. Tõesti suured suured tänud, sest tänu Sinule sain elule anda suure tõuke edasi! Oeh, ma võikski kirjutama jääda, aga lihtsalt AITÄH! See mis sa teed, loeb! (toetusgrupi liige ja ind nõustamisel osaleja M. 2024)
* * *
Leidsin kaassõltuvuse toetusgrupi info fb-st, see  tekitas minus koheselt äratundmist, et vajan seda. Iga loeng osutus “ahhaa” efektiks. Koolitusel sain teada, kes ma tegelikult olen, miks tunnen endas igapäevases elus kiiresti vahelduvaid emotsioone ja kuidas nendega paremini toime tulla.  Koolituse kulgedes mõistsin, et kõige olulisem on just tunnistada endale, et teisi muuta pole mõtet, muuta saab vaid ennast – siis saab paraneda elu ka sul endal!!!
Koolitaja ise on armsa hingega inimene, empaatiline, palju andev ning väga toetav. Sügavad emotsioonid “Kaassõltuvuse” õppimise teekonnal on garanteeritud! Suured tänud, et teed oma tööd südamega! (toetusgrupi liige H. 2024)
* * *
Tänan suurepärase idee teostamise eest: pakkuda tuge veebi teel keeruliste teemade käsitlemisel! Need kohtumised ja arutelud on nii palju mõistmist andnud, just endast aru saamisel. Aitäh! (toetusgrupi liige ja ind nõustamisel osaleja E. 2023)
* * *
Minu jaoks on uskumatu ikka ja jälle, kuidas mõnikord on vaja lihtsalt kuulata sama mõtet korduvalt, aga teises sõnastuses ja mingi raskus kaob ning siis juba tundub, et oujee, kõik on võimalik. Eile just see Kairiti nõustamisel juhtus ja ma olen ülitänulik!
Olen olnud jaanuarist Kairiti mina-leidmise kursusel ja nüüd jätkan seda teekonda, juurde võtsin taaskord ka nõustamise, sest no elu ikka liigub laineharjal ûlesse ja alla ning kui endal pole kellegagi rääkida, siis tuleb selle eest maksta. Millegipärast on Kairiti juurde väga lihtne tagasi minna, et end avada ja ka suuremat pilti näha erinevates suundades. Aitäh, olen täiega tänulik! (toetusgrupi liige ja ind nõustamisel osaleja L. 2023)
* * *
Ma olen väga tänulik! Sain sellelt kursuselt rohkem kui ootasin. Elu on helgem, selgem ja kergem. Kõik on justkui paika loksunud. Eriti oluliseks pean oma piiride seadmist, millisel tasandil ma suhtlen ja kas võtan elukingitused vastu. (toetusgrupi liige K. 2023)
* * *
Olen nii tänulik sellele, kes mind Kairitini juhatas ja et lõpuks olen siin toetusgrupis. Saan siit edaspidiseks nii palju tööriistu, millega toimetada ja märgata jube eos mittetoimivaid mustreid ja käitumisi nii endas kui teistes. (toetusgrupi liige E. 2023)
* * *
Sinu grupist ja Sinu toetusest, nendest imeilusatest naistest, kes grupis käivad ning oma ilu ja valu jagavad, on reaalselt saanud alguse minu uus elu! Aitäh! Aitäh! Aitäh! (toetusgrupi liige Õ. 2022)
* * *
Ma osalesin Kairiti veebi kaassõltuvuse grupis ja olen käinud ka personaalsel vastuvõtul. Mina soovitan mõlemaid. Personaalse suhtlemise korral on fookus ainult Sinu teemadel, Sinu läbielatul. Grupis osalemine tõi minus esile teemad, millega ma olin ”nagu” leppinud, kuid mingil põhjusel nad taas esile tulid, seetõttu arvan et pean nendega edasi tegelema. Osalen ka jaanuaris algavaledasijõudnute kursusel. Huvitav on see, et mingid teadmised on justkui Sul kogu aeg nina ees. Selleks et need teadmised Sinu sees helisema hakkaksid, pead läbima teekonna. Mul on hea meel, et osalesin veebi kaassõltuvuse grupis, kuigi see minu jaoks tähendas mugavustsoonist väljatulekut. Hindan väga Kairiti hoolivat, empaatilist, avardavat suhtumist kõigesse eksisteerivasse. (toetusgrupi liige M. 2022)
* * *
Tegelikult oli mulle grupis osalemisel kõige tähtsam, et nägin, et sarnaste teemadega inimesed on ka päriselt olemas. (toetusgrupi liige T. 2022)
* * *
Veebigrupiga liitudes olin esialgu kahtleval seisukohal, kas läbi ekraani ikka õnnestub sellises toetusgrupis edukalt osaleda ja vajalikku toetust saada – Kairit, Sa oled inimesena väga tasakaalukas, aus, konkreetne ja toetav, nii et pärast esimest kohtumist olin võlutud! Ma tunnen ennast ääretult turvaliselt ja hoituna. Väga hindan meie ühiseid jagamisi, üksteise kuulamist ja hinnangutevaba õhkkonda.
Tunnen, et olen õiges kohas! (veebigrupi liige K. 2022)
* * *
Mulle meeldib sinu neutraalsus, grupi haldamise võimekus, vajadusel sekkumine vajalikul määral. Sul on hea tunnetus ja sisemine kompass. Grupidünaamika loovad kooskäivad inimesed. Lubad sellel kujuneda ja samas muutuda. Nö jõgi voolab turvalises jõesängis. Oled loonud usaldusväärse ja turvalise ruumi, see oskus on vähestel. Mulle meeldivad sinu tehtud konspektid. Neis on süsteemsust, infot ja samas isikupära. Sul on kogemus ja tervenemine, teed õiget asja. Soovin sulle südamest head! Aitäh! (toetusgrupi liige E. 2022)
* * *
Aitäh sulle, et mulle, ei ikka meile toeks oled! Ma juba tunnen kuidas asjad lähevad ülespoole, kuigi alles augustis st kuu aega tagasi algas grupp. (toetusgrupi liige T. 2022)
* * *
Ma olen väga tänulik, et ma sinu leidsin ja sain sinuga suhelda. Enese leidmine ja enda väärtustamine algas siis, kui sinuga kohtusin. (Ind.nõustamisel osaleja P. 2022)
* * *
Olin alguses kahtleval seisukohal kas see grupp võiks mulle sobida, aga pean nentima, et paremat otsust liituda poleks saanud teha. Kõik teemad, mis läbi sai võetud, on igati huvitavad ja elulised ja igaüks leiab endale midagi, mis rohkem kõnetab. Tekib suurem usk endasse ja oskus enda tegemisi analüüsida. Kairit on väga soe, südamlik ja abivalmis ning sattus minu ellu täpselt õigel ajal. Aitas mind jalgadele tagasi ja selgroogu kasvatada. Aitähh! Sinust on väga palju abi olnud! (toetusgrupi liige M. 2022)
* * *
Tänan Sind ja olen tänulik, et ma Sind FB märkasin ja aja kinni panin kohtumiseks. Olen hakanud teise pilguga oma olukorrale vaatama ja hetkel aitab see mind edasi liikuda. (Ind.nõustamisel osaleja M. 2022)
* * *
Kui ausalt, siis on mul Sinust väga palju kasu olnud! Mäletan milline ebakindel ja hirmu täis ma alguses olin. See aeg, mis sinuga koos olen tööd teinud (endaga siis), on olnud imeline. Sinuga saab arutleda, sa leiad loogilisi vastuseid. Ma olen selline inimene, kes tahab, et kõik oleks loogiline ja mulle seletatakse ära miks mingid asjad on nii nagu nad parasjagu on. Sa oled alati olemas. Oskad kuulata ja nõu anda. Seda tugigruppi, mis sa praegu vead on, minu jaoks väga vaja. Aitäh, et mind kutsusid! Ainult kiidan, sest kõik on suurepärane ja ei ole kohta, kus viriseda saaks. (toetusgrupi liige K. 2021)
* * *
Vau, mis teekond! See on lihtsalt imeline kui palju mõtteainet iga järgmine kord on andnud. Silmad muudkui avanevad. Ja muidugi oi kui palju tahaks veel kuulda ja teada ja aru saada. Eraldi kummardus selle ruumi loomise ja hoidmise eest. Kairit on osavõtlik ja hea kuulaja, samas suudab ruumi kenasti toetada. Turvaline ja igati elumuutev kogemus minu jaoks. Suur-suur tänu iga hetke eest, selles meie toetusgrupis! (toetusgrupi liige S. 2021) 
* * *
See grupp on täpselt see mida ma ootasin. Mulle tundub, et meil on turvaline jagada oma lugu ja taipamisi ja mulle väga meeldib, et me saame teema kaupa liikuda. See annab mulle teistmoodi struktureeritud enesega töötamise võimaluse. Ja kodutöö on ikkagi hädavajalik, et päriselt asju praktikas läbi katsetada. Grupis tekib ka ahaa momente ja enese kohta uusi teadmisi. Mulle meeldib, et sa usaldad grupi voolu ja pitsitad parasjagu ja samas jätad turvalise ruumi suhtlemiseks. (toetusgrupi liige L. 2021)
 * * *
Gruppi tulek oli minu üks parimaid otsuseid – miks ma küll nii kaua klapid peas ja suures lootuses teist inimest muuta elasin. Muutus on minus eneses ja kui on soov ja tahe siis juba pool tööd tehtud. Edasi tuleb praktikasse need teadmised panna. Mulle meeldib see, et me oleme nii erinevad aga samas nii sarnased – teekond on meil üks ja tõesti äratundimisi tuleb väga palju. (toetusgrupi liige E. 2021)
 * * *
Mul on väga hea meel, et võtsin julguse kokku ja tulin kohale. Esimene samm muutuste poole on ikka raske, aga tean, et asi on seda väärt. Inimesed, kes selles grupis on, on väga toredad ja grupijuht ka. (toetusgrupi liige M. 2021)
 * * *
Mulle meeldib, et toetusgrupis osalejatele on oma kinnine FB grupp, kus saab materjalidega tutvuda, oma materjale jagada ja iga kell oma tekkinud mõtteid jagada ning vajadusel kaaslastelt tuge saada. (toetusgrupi liige K. 2021)
 * * *
Mulle väga meeldib, olen rahul, et alustasin sinu juures toetusgrupis. Asjadele otsa vaatamine on kohati ikka hirmutav, aga elus edasiviiv. Aitäh Sulle, olen kindel, et selliste gruppide loomine on julgustav ja inimesed saavad ennast avada. (toetusgrupi liige K. 2021) 
* * *
Olen väga tänulik, et ma sellesse gruppi sattusin ja nende inimestega tutvusin. Suurimad tänud Kairitile – ülitoredale juhendajale ja ka L…le – aktiivsele grupi liikmele ja heale toetajale. (toetusgrupi liige K. 2021)
* * *
Olen täheldanud esmaspäeva õhtuti (peale gruppi) iseenda käitumises muutust. Ma olen nii kergendunud ja vaba – ma naeran ja helisen. Ja ma tunnen selle tunde enda sees ära küll aga see oli nii, nii ammu. See olen mina, ma olin ta täiesti unustanud. Aitäh! (toetusgrupi liige K. 2021)
* * *
Kui kaassõltuvuse teema kõnetab, siis soovitan tegeleda sellega ja üks imetore ning professionaalne kogemusnõustaja on Kairit! (toetusgrupi liige K. 2020)
 * * *
Olen väga tänulik taipamiste eest, tänu peegeldustele sain palju asju selgemaks ja tean, et olen õigel teel. (ind.nõustamisel osaleja T. 2020)