Noored ja massaaž

Minu käest küsitakse ikka vahest, et kas sa lastele ka massaaži teed. Vastan sellele nii, et beebidele ja väikelastele mitte, aga noori (alates 10 eluaastast) ootan oma massaažilauale hea meelega. Käivad võrdselt nii poisid kui tüdrukud.

Miks peaks noor massaaži tulema, kui tal on tervis korras? Aga sellepärast, et noore elu on täis väljakutseid nii kehalises, emotsionaalses kui ka mentaalses mõttes. Kogu nende elu on pidevas tohutus muutuses ja vanad topised kiruvad alailma nende suunas, et noorus on hukas. No ei ole ju hukas, nad vajavad lihtsalt tähelepanu ja märkamist ning aktsepteerimist.

Massaažiseanss on üks hea võimalus, mis toetab noort inimest sellel keerulisel ajal. Puudutus ja kerge lihastöötlus on suurepärane vahend pingete ja stressi leevendamiseks. Olgu need mured ja pinged siis põhjustatud vanematest, sõpradest, koolist vms. Teate ju isegi, et noor olla pole üldse lihtne, kogu maailm on sinu vastu ja keegi ei mõista sind…või no vähemalt aeg-ajalt on selline tunne 🙂

Massaažilaual olles enamus noori lõõgastuvad juba esimesel seansil päris kenasti. On ka neid, kes on veidi enam pinges ja kartlikumad, aga juhtub ka seda, et lõõgastav seanss julgustab noort enda elust rääkima ja abi küsima. See on väga suur usaldus! Noored on väga erinevad, aga see ongi ju äge!

Kehalises plaanis on samuti noorele massaaž vägagi näidustatud. Näiteks kasvuvalude puhul saab abi jalgade oskuslikust massaažist. Liigsest nutiseadmest põhjustatud õlavöötmepinged on tänapäeva noortel nii nii tavalised, neidki saab väga edukalt massaažiga leevendada. Tihti on peale spordipäevi, matkasid, aktiivseid treeninglaagreid jne keha väga pinges. Siingi pakub üks mõnus seanss kiiret leevendust noorele kehale.

Otse ühendust minuga selles vanuses (10-18a) noored ise pole võtnud, broneeringud tulevad ikka läbi vanemate. Aga seda enam panen südamele, et vanemad, märgake ja julgustage oma lapsi massaaži tulema. Tulge kasvõi esimene kord koos ja ma lihtsalt näitan ruumi ja tutvustan, kuidas massaaži tehakse. Et pole vaja kellegi ees alasti olla ja haiget ka ei tehta. Kõik on hubane, turvaline ja piire arvestav.
Olen üllatunud, et enamus noori, kes minu juurde on sattunud, pole mitte vanema poolt soovitatud vaid lapsed on ise kodus öelnud, et nad tahaksid massaaži proovida. Nii lahe, onju! Ja emade-isade tagasiside tagasihoidliku sms kaudu on olnud väga positiivne. Olen väga tänulik selle usalduse eest!