Individuaalne toetus

Aeg on sealmaal, et kogemusnõustajate koolituse teooria osa on läbi ja aeg on oma teadmisi, elukogemusi ja oskusi praktiseerima hakata, et siis detsembris välja antav kogemusnõustaja tunnistus kenasti välja teenida. Teen praktikat nö kahes liinis – toetusgrupis ja individuaalse toetajana.

Individuaalse toetuse käigus kohtun inimestega, kelle elu on mattunud kaassõltuvuse mustrite alla. Mida see tähendab? Olen oma blogis kirjutanud mitmeid postitusi kaassõltuvuse/suhtesõltuvuse teemal ja sealt saab huvi korral selle kohta rohkem teada. Aga lühidalt sõnastades olen valmis aitama sinu sasipuntraid lahti harutada, kui sa tunned, et sa üksi enam ei jaksa. Kui su lähikondlaste hulgas on inimene, kellel on mõni sõltuvus/sundkäitumine (alkohol, narkootikumid, ravimid, shoppamine, seks, nutisõltuvus, töönarkomaania…jne) või mõni käitumishäire/vaimse tervise häire (agressiivsus, vägivald, kriminaalne eluviis, nartsissist, psühhopaat, sotsiopaat…jne), mõjutab see kahtlemata ka sinu elu ja sa võid märgata, et:
-su enesehinnang on langenud
-sa ei oska seada piire
-sa ei julge öelda “ei”
-sa oled liigselt klammerdunud
-sa elad rohkem kellegi teise kui enda elu
-sul käivad ärevus- ja masendushood
-sul on pidev väsimus
-soovid teisi päästa
-oled kaotanud kontakti enda soovide ja vajadustega
-jne jne jne jne jne veel miljon asja, mis on kaotanud värvid ja lootuse su elus…


Kui jõuad teadmiseni, et enam pole jaksu teisi päästa (ja sellest pole abi nagunii olnud) ning lõpuks ometi on aeg iseendaga tegelema hakata, siis tea, et Sa ei pea üksi hakkama saama.
Olen selle raja läbi käinud ja tean, et sellest on võimalik välja tulla! Kel huvi täpsemalt minu tausta kohta teada, siis minu kaassõltuvuse väljakujunemise põhipõhjuseks on alkohol. Seda on minu ümber olnud palju lapsepõlves ja hilisemas elus valisin abikaasa, kes selle sõltuvuse käes vaevles (tema looga saad tutvuda siin). Olen taastuv kaassõltlane ja see on teema, milles ma olen täielik proff 🙂 Saan julgelt väita, et kaassõltuvuse lõksus olles tuhmuvad elu imelised värvid, tekib tunne, et minuga on midagi valesti, aga midagi oma elus muuta pole jaksu…Aga see ei pea nii olema, kui sa väga tahad, siis saab sealt välja astuda, luban seda!
Mina ei ole seda aastatepikkust taastumisteekonda üksi käinud, minu kõrval on olnud mitmeid häid inimesi, kelle toel samm-sammu haaval edasi olen liikunud…vahel ka tagasi, sest tagasilangus on normaalne ja seda juhtub kõigiga! Nüüd on käes aeg, kus olen ise piisavalt valmis olema teistele see tugi ja abilootuskiir ning hinnangutevaba kuulaja. Jagan suurima rõõmuga oma lugu, kogemusi ja teadmisi järgmistele inimestele, kes on otsustanud ise ennast päästma hakata.

Toimetan enamasti Keila Teraapiakeskuse nõustamisruumis, aga soovi korral saame kohtuda ka mujal. Tallinnas saan kasutada Libertase kliiniku ruume või leiame hoopis kolmanda variandi – olen avatud!
Ehk oled sa aga huvitatud liituma hoopis meie toetusgrupiga? Loe selle kohta lähemalt SIIT.
Praktikaperioodil ehk oktoober-detsember 2020 on minu individuaalse seansi hind 20€. Seansi pikkus on 1,5h.
Võime kohtuda vaid korra, konsultatsiooniks, aga võime teha koostööd pikema aja vältel – ikka nii nagu Sinule vaja on.

Telefon: +372 50 98 194
E-post: kairit.krumm@gmail.com
FB: yinjoogajamassaaz
Kairit Krumm