Seks ja nõudepesu

Mees: “Miks sa mind armastad?”
Naine: “Kui sa näeksid ennast läbi minu silmade, siis sa ei küsiks seda…”

Lõpetasin just ühe väga hea raamatu lugemise, lisasin selle teose ka sinna lehele, kus olen oma lemmikraamatud üles loetlenud. Seda raamatut raamatukogus sirvides see mind esimesel hetkel ei kõnetanud. No pealkiri on minu meelest selline imalavõitu :), aga kuna selle autor lubas kokkuvõttes, et kirjeldab raamatus muu hulgas ka teraapiaprotsesse, siis otsustasin, et ok võtan ja vaatan, kuidas ühe pereterapeudi töö siis ka välja näeb. Et ehk saan oma nõustamistesse ka mõne hea mõtte kaasa võtta.

Ma oleksin tahtnud seda raamatut lugeda 10-15a tagasi. Aga kuna see on nii uus väljaanne, siis sel hetkel polnud see veel ilmunudki. Minu meelest on see raamat hädavajalik läbi lugeda igal inimesel, kes on paarisuhtes. Kui silmipimestav armumise periood möödub, siis tekivad sageli ka kahtlused ja etteheited, pettumused ja pisarad, möödarääkimised ja eeldamised, eemaletõmbumised ja tülid. Aga see ei pea nii olema!
Kindlasti oleks jäänud minu elus palju pisaraid valamata, oluliselt harvem oleks meil olnud kodus olukordi, mil telekal pilt on, aga häält mitte, omavaheline suhe oleks olnud lihtsamini tõlgendatav ja miljonid närvirakud poleks pidanud tühja raisku minema. Kui vaid oleks omal ajal olnud kätte juhtunud selline raamat.
No mis see oleks ka maksab, ei tühjagi..seda teavad kahjuks kõik.

Meie oleme Kristoga nüüdseks 25 a koos elanud ja oma suhteeksamid ja vigade parandused ka kõik kenasti ära teinud, naudime rahulikku kooskulgemist ja küpset armastust :D. Aga kui võrrelda raamatus välja toodud partnerite probleeme enda endiste teemadega, siis eks need tunduvad ikka enamus täiega tuttavad. Mingi nurga alt kõnetavad kõikide tegelaste lood ja panevad oma minevikku meenutama. Autori käe läbi on need lood nii köitvad ja kaasahaaravad, tundub täitsa muinasjutt, et ah nii lihtsalt siis saabki parandada suhet, mis tundub täitsa katki olevat. Ja mitte ainult parandada vaid mitmes loos kumab läbi, et peale teraapiat liigub suhe hoopis kõrgematele tasanditele kui enne. Seda on nii armas lugeda, aitäh Kärt Kase!

Miks selle postituse pealkiri on seks ja nõudepesu, seda saad teada siis kui ise raamatu läbi loed 🙂