Kogemusnõustamine

Mis on kogemusnõustamine?

Kogemusnõustajate Koja poolne definitsioon: “Kogemusnõustamine on sarnase kogemusega inimeste vahel toimuv teadmiste- ja kogemustevahetus ja/või nõustamine, mille käigus pakutakse kogemuslikku emotsionaalset sotsiaalset- ja/ või praktilist tuge.”
KOGEMUSNÕUSTAJA on lihtsas keeles selgitatuna inimene, kelle elus on olnud raskeid aegu/kogemusi + ta on teadlikult läbi töötanud oma isikliku elukriisist taastumise kogemuse + ta on osalenud kogemusnõustaja väljaõppe koolitusel. Kui kõik need kolm tingimust on täidetud, saab nõustaja hakata pakkuma abi ja tuge sarnase teemaga puntras olevatele inimestele. Näiteks on inimese elus mingi valus teema (lein, paanikahäired, sõltuvus, raske haigus, autoavarii, puue, vanglakogemus, vägivald, tulekahju, lahutus jne jne). Siis peale kogemusnõustaja koolitust ja oma isiklikust kogemusest taastumist on tal võimalus hakata toetama sarnase saatusega inimesi.
Millega ja kuidas kogemusnõustaja abiks olla saab? Vastused on kenasti välja toodud SIIN.

Kogemusnõustamine on aastast 2014 Eestis ametlikult tunnustatud aitamistöö meetod. Aastast 2016 on kaasatud kogemusnõustamise teenus nii Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooniteenuste kui Töötukassa teenuste hulka. 

Mina ja kogemusnõustamine

Minu teemaks kogemusnõustajana on KAASSÕLTUVUS ehk SUHTESÕLTUVUS. Mis see endast täpsemalt kujutab, saab lugeda SIIT.
Enda kogemusnõustaja teekonna alguse ja tausta kohta olen kirjutanud SIIN. Pakun soovijatele individuaalseid kohtumisi, loe edasi SIIT.