Kaassõltuvuse toetusgrupp vs individuaalne toetus


Olen omadega sealmaal, et kogemusnõustajate koolituse teooria osa on läbi ja aeg on oma teadmisi, elukogemusi ja oskusi praktiseerima hakata (no tõtt öelda, teengi seda juba oktoobri algusest saadik), et detsembris välja antav kogemusnõustaja tunnistus kenasti auga välja teenida. Teen praktikat nö kahes liinis – toetusgrupis ja individuaalse toetajana. Nagu rahvasuu räägib, et ühele meeldib ema ja teisele tütar…no täpselt nii on ka nende kahega. Mõni ei soovi teiste oma elu keerdkäike laiali laotada, see leiab tee üks-ühele kohtumisele. Teine jälle tunneb, et teiste grupiliikmete kogemused, lood ja läbielamised annavad rohkem julgust edasi liikuda ja ka oma südameasju julgelt välja puistata ning tunneb end toetusgrupis turvaliselt ja hoitult.

Mõlemad variandid ongi õiged. Mõnedega on nii, et algul tuleb individuaalsele nõustamisele ja seejärel liitub juba grupiga. Mõni aga käib nii grupis kui ka individuaalsetel kohtumistel mõlemil. Mina soovitan esimesel korral tulla individuaalsele vastuvõtule, saame koos üle vaadata, kus sa omadega oled ja siis saab juba edasi vaadata, kas jätkata kahekesi või liituda mõne grupiga.
Ka gruppe on Tallinna Libertase kliinikus (seal, kus mina hetkel toimetan) kahte varianti – algajatele ja edasijõudnutele.

Mida me GRUPIS teeme, sellest kirjutan täpsemalt SIIN.
INDIVIDUAALSE toetuse teema kohta on lisainfo SIIN.


Mul on plaan hakata uue aasta alguses ka Keilas ühte toetusgruppi läbi viima. Aga selle plaanide tegemiseks oleks hirmus hea, kui soovijad mulle juba praegu endast märku annaksid. Kirjuta julgesti ja vastan tekkinud küsimustele suure rõõmuga!

Rõõm ja kurbus, lootus ja ahastus, taipamised ja pettumused, edasiliikumine ja tagasilangused, naer ja nutt…sellest kõigest saad sa osa, kui otsustad loobuda ohvrirollist ja oma elu täie rinnaga elama hakata!

Panen siia teksti lõppu ühe ütluse (ma tõesti ei mäleta, kelle suust need kuldmunad tulid…kes teab, andke märku ja lisan siia juurde) – PARANEDA SAAVAD VAID NEED HAAVAD, MIS ON PISARATEGA PUHTAKS PESTUD…