Esimese toetusgrupi kokkuvõte

Ongi käes aeg, kus saan teha põgusa tagasivaate viimase nelja kuu poole ehk siis oma esimesele pilootprojektile. Eks see on pigem oluline mulle endale – järelduste tegemise, kokkuvõtete ja edasiste plaanide tarbeks. Aga ehk saavad siit ka infot need, kel huvi osaleda järgmises, augustis algavas grupis.

Kaassõltuvuse toetusgrupp veebuar-mai 2021

Eelmise aasta lõpus hõikasin välja info, et kutsun ellu kaassõltuvuse toetusgrupi Keila Teraapiakeskuses. Mõeldud-tehtud! Huvilisi oli oodatust rohkem, aga kui kätte jõudis aeg reaalselt esimeseks kokkusaamiseks, langesid nii mõnedki neist välja. Põhjuseid oli mitmeid…kellele ei sobinud kokkusaamise aeg, kes üritas oma probleemidega veel ise hakkama saada, kel oli soov, aga hirm osaleda takistas liitumast, kel elukaaslane ei kiitnud seda mõtet heaks jne jne. No nagu ikka siin elus on, peame plaani, aga ette tulevad erinevad takistused või me vajame lihtsalt rohkem küpsemisaega uuteks muutusteks ja järgmisteks sammudeks. Ja see kõik ongi ok 🙂

Aga toetusgrppi jõudsid kohale just need kuus naist, kellele see sel hetkel vajalik ja õige oli. Hakkasime tasahilju koos liikuma. Tutvumine ja tutvustamine, üksteise tunnetamine ja grupiprotsessid – kõik läks väga sujuvalt ja hästi soojalt. Grupp sulas kiiresti ühtseks ja juba paari kohtumise järel oli imearmas märgata üksteise toetamist ja mõistmist.
Kohtusime nelja kuu jooksul iga nädala esmaspäeva õhtuti. Vahepeal kohtusime olude sunnil ka ekraani vahendusel.

Mis me grupis tegime?

Igal kohtumisel oli meil esmalt jagamise aeg. Iga osaleja jagas (see on alati vabatahtlik ja alati on õigus vaikida ning osaleda grupis passiivselt) oma möödunud nädala hirme ja rõõme, õnnestumisi ja komistamisi ning seda, kuidas läks minu poolt antud kodutöö tegemine. Kas tekkis sellega seoses mingeid taipamisi, lisaküsimusi vms.
Peale selle oli meil igal korral eraldi teema, millele keskendusime. Näiteks toon välja mõned märksõnad: päritolupere mõjud; tunded ja emotsioonid; emotsionaalne- ja füüsiline vägivald; alateadvus; kaitsekäitumine; enesekehtestamine ja piirid; suhe iseendaga; sisemine kriitik; isiksuseomadused; suhtlemistasandid; kiindumusstiilid; sisemine laps; motivatsioon; suhtekonfliktid jne. 
Iga kohtumise lõpus jagasin raamatusoovitusi, mida ise lugenud olin ja mis teemaga haakusid.

Tassike kuuma teed, mõnus seltskond ja teemad, mis toetavad liikumist teadlikuma elamise suunas. Minu meelest ja tuginedes ka osalejate tagasisidele…meil olid mõnusad esmaspäevaõhtud koos naeru ja pisaratega 🙂 Lisaks kohtusme ka virtuaalselt oma kinnises FB grupis, kus oli kohtumiste vahepealsel ajal võimalus jagada oma muresid, rõõme, häid lugemiselamusi jne.
Nii see aeg möödus. Eile saime oma grupiga viimast korda kokku ja nende kingitustele ja siiratele tänusõnadele tuginedes julgen kinnitada, et see oli üks vajalik projekt, see õnnestus kenasti ja tean, et teen õiget asja.

Minu esimene

Nagu ma juba eelpool mainisin, siis oli see grupi ellukutsumine minu jaoks nö pilootrpojekt. Tegin seda ju päris esimest korda, päris üksinda, päris nullist peale. Olen varasemalt olnud toetusgrupi juhendaja, aga see oli siiski pigem meeskonnatöö ja materjalid olid ette antud ja kava paika pandud. Nüüd otsustasin hüpata aga pea ees vette ja teha seda kõike täitsa üksinda.
Valmistasin ette kõik toetusgrupi materjalid ja töölehed, lugesin selle tarbeks läbi üle kahekümne erialase raamatu, kuulasin oma ala spetsialistide podcaste, lugesin artikleid ja uurimustöid jne. Oli tegus periood!
Sain palju-palju uusi mõistmisi ja taipamisi enda jaoks, uusi seoseid ja ahaa elamusi, mida enda ellu integreerida ja mida siis omakorda ka toetusgrupis osalejatega jagada.

Ma ikka toonitan seda, et see esimene pilootprojekt oli samavõrra arendava nii osalejate kui ka mulle endale. Nendega töötamine pani mind ennast palju pingutama ja olen sellele nii väga ääretult tänulik. Paljud asjad on mulle endale saanud oluliselt selgemaks läbi selle, et olen teistega neid teemasid jaganud, kuulanud nende lugusid ja kogemusi ja koos arutlenud kaassõltuvuse ja üleüldse elamise keeruliste valikute üle.

Nüüd veidi puhkan, et siis augustist alustada juba uue grupiga. Kõik huvilised on oodatud 🙂
Täpsem info toetusgrupi kohta on kirja pandud SIIN.