Kalda Talu ehk puhkus Peipsi ääres perele ja külalisele

Suvituspaik oma perele

Peipsi järvega on meie perel väga erilised suhted. Mina ise olen pigem küll Läänemaa juurtega, aga just minu armas abikaasa Kristo ja tema vanemad on Ida-Virumaalt pärit ja seega Peipsi kandis nõuka ajal palju-palju puhkebaasides ja spordilaagrites käinud. Eks see kant puges neile hinge ja seega oli asjade üsna loomulik käik, et ühel ilusal päeval, aastal 1994 osteti päris järve kaldale oma isiklik suvekodu, mis sai nimeks KALDA TALU. Kuna maja oli vana ja vajas kõpitsemist, siis läks esialgne energia koha taastamisele ja korrastamisele. Kristo isal on kuldsed käed ja palju häid abilisi, suvekodu sai korda tehtud. Vahemärkusena, et möödas on küll juba 25+ aastat, aga Kristo isa Raivo on väsimatu ja lööb siiani iga päev vähemalt ühe naela seina ja leiab alati midagi, mida ehitada, uuendada, arendada, välja vahetada jne. Ema Hilja jälle on hoovi hea vaim ja õu on alati piinlikult korras ja iga lilleke kasvab just nii nagu perenaine ütleb. Kord on majas 🙂

Esialgu käisime seal oma perega puhkamas ja Eestimaa suvemõnusid nautimas, paljud peodki on seal maha peetud. Esimene suurem pidu toimus aastal 1997, meie pulma afterparty. Sugulased ja sõbrad said kokku ja möll oli vägev. Peale seda hakkas asi hoogu üles võtma, paljud sünnipäevad ja kokkusaamised, mis suvel pidamist tahtsid – sai seal ära korraldatud.

Juba üle kümne aasta on suveti meil vahva traditsioon, nimelt suguvõsa spordipäevad. See sõna “suguvõsa” on meil küll päris laiali valgunud, sest seltskond aina laieneb. Alguses tulid kokku Kristo vanemate sugulased, ema ja isa poolt, siis liitusid nooremate sugulaste pruudid ja peigmehed, siis veidi hiljem hakkas hoovi peal aina enam ringi vudima väikesi järeltulijaid. Siis lisandusid juurde minu vanemad ja õde vend, siis nende kaaslased ja koerad ja lapsed…Eks ülevaltpoolt read jälle hõrenevad ka, elu loomulik kulg. Kõik on tasakaalus. Igatahes üks superäge traditsioon ja superhea koht selle ürituse läbiviimiseks.

Majutusasutus külalistele

Kuna koht on ideaalne Eestimaa suve nautimiseks, siis hakkasid tuttavad tasapisi uurima, et kas saaks ka teile suvel külla tulla ja paar päeva päikest püüda ja siis peale nende käimist uurisid juba nende tuttavad, et me kuulsime et teil on seal imeline paik jne nii need jutud liikuma hakkasid. Igatahes aastast 2014 pakume ametlikult majutusteenust külalistele kodumaalt ja väljamaalt. Meie hooaeg kestab mai-september ja viimasel paaril aastal on maja kenasti terve suve suvitajate poolt hõivatud. Hoovil saab kuulda eesti, soome, saksa, vene, inglise… keelt, laste kilkeid, koerte haugatusi, korvpalli põrgatusi, lainete loksumist jne. Õhus on tunda päikesest kuumava männimetsa täidlast aroomi ning suitsetatud kala ja grillimise lõhnu. No mis sa hing veel ihkad?

Kalda talus saab lihtsalt olla. Päevitad, loed, lesid, puhkad, lükkad varbaga laineid tagasi ja laed päikesepatareiga akusid. Tegevust on ka aktiivsele spordisõbrale. Meil on läheduses RMK matkarajad ja mõnusad külavaheteed rattaretkeks. Mängimiseks on pinks, koroona, korvpall, rannavõrkpall, sulgpall, petanq, vibu jne. Oleme korraldanud ka joogalaagreid ja suvepäevi mõnusatele seltskondadele.
Majutuseks on privaatne külalistemaja ja väike kämpingumajake. Mahutame 10-12 inimest. Külaliste kasutada on kaks sauna. Toad on puhtad, pererahvas sõbralik.

Kalda talu FB lehte tasub ka laikida, sest kõige värskem info on alati just seal kättesaadav.

Broneerida saab AirBNB keskkonna kaudu või võta ühendust otse minuga:
Telefon: +372 50 98 194
E-post: kaldatalumajutus@gmail.com