Trigerpunktiteraapia

MIS ON TRIGERPUNKT?
Igaüks, kes on käinud massaažis, on kogenud mõnes kehaosas valulikkust. Mõned punktid kehal on kohe väga-väga valusad. See on keha viis anda märku, et selles piirkonnas on probleem ja sellega peab tegelema.

Trigerpunktid ehk päästikpunktid ongi enamasti need valusad punktid üle kogu meie keha, erinevates lihastes. Need on pingul sõlmekesed lihaskius. Nende sõlmekeste tõttu on häirunud lihase ainevahetus, sinna on kogunenud lümfivedelikku ja see sõlm hoiab pinges kogu lihaskimpu ja lihase kinnituskohti. Trigerpunkt muudab lihase nõrgaks, kaob jõud, tekib lihaspinge ja valu.
Punktike võib olla nööpnõelapea suurune aga ka herne või lausa näpuotsa suurune. See oleks vaja lahti mudida, et lihas saaks taas lõdvestuda ja hapnik, toitained taas lihasesse jõuaksid. Peale seda kaob valu ja taastub lihase jõud ning elastsus.  Selleks, et neid punkte lahti sulatada või deaktiveerida, peab neid lihtsalt töötlema. Jah, see on suht valulik, aga ei midagi hullu…

MILLISE PROBLEEMI PUHUL VÕIKS VALIDA SELLE TERAAPIA?
Päästikpunktiteraapiast on abi saadud kõige enam järgmiste teemadega:
-peavalud/pearinglused/tasakaaluhäired
-kaelavalu
-õlavalu
-seljavalu (kogu lülisammas tuharatest kaelani)
-külmad käed/jalad
-randmevalu (nt karpaalkanali sündroom)
-sõrmede tuimus, suremine
-küünarnukivalu (nt tennise küünarnukk, golfi küünarnukk)
-puusavalu
-põlvevalu
-jalavalu

Terapeutide sõnul, kes seda meetodit kasutavad, oleks paljud-paljud operatsioonid olemata, kui meie arstid oleksid teadlikud päästikpunktidest.

KELLEL ESINEVAD PÄÄSTIKPUNKTID?
Need on kahjuks või õnneks (õnneks pean ma silmas seda, et neid on suht lihtne deaktiveerida ja probleem pole enamsti üldse nii tõsine kui algul tundub) väga levinud nähtus. Ei ole soolist ega vanuselist vahet. Meestel ja naistel esineb neid samavõrdselt, lihtsalt on erinevad piirkonnad, kus esineb päästikpunkte enam naistel ja kohti kus neid esineb rohkem meestel.
Need võivad tekkida kõigile. Päästikpunktide eest pole kaitstud isegi imikud. Nt koolikuvalud jne on sagedasti sellega seotud. Ja isegi peale surma on need lihaskiududes olemas ja kenasti lahates nähtavad.

MIKS NEED TEKIVAD?
Põhjuseid on mitmeid:
-vale kehahoiak
-kaasasündinud hälbeline luustruktuur (nt üks jalg lühem)
-korduvad liigutused
-sundasendid
-trauma tagajärg (autoavarii, kukkumine…)
-liigne treeninime/pingutamine
-ülekoormus
-üldine pinge kehas/lihastes, stress
-kilpnäärme alatalitlus
-liikumatus (kips, toed, sidemed)
-sage süstimine (tekitab süstekohale päästikpunkti)
-vitamiini/mineraalide puudus (võib tekitada lihaspingeid)
-jne

Seansi kestvus on 30-45 minutit ja enamasti on vaja seda paaril korral korrata ja seansside vahepeal oleks ideaalne, kui klient töötleks neid tsoone ka kodus iseseisvalt. Näitan võtted ette, kuidas ise ennast aidata, see pole üldse keeruline ning võtab vaid mõned minutid päevas aega. Kui oled valmis, võta ühendust ja vaatame sinu punktikesed üle!

HINNAKIRI
AJA BRONEERIMINE

MASSAAŽIEELSED SOOVITUSED