Kupumassaaž

Kupumassaaž on massaažiliik, milles kasutatakse kuppe ning mida kombineeritakse käsimassaažiga. Kupuga tekkinud vaakum mõjutab keha pindmisi kudesid ja seeläbi ka kogu organismi. Põhieesmärk on antud massaažiga intensiivistada verevarustust ning läbi selle leevendada lihaspingeid, aeglustunud vere- ja lümfiringet, häirunud ainevahetust kudedes, aeglustunud soole peristaltikat või kõõluste, sidemete ja nahaaluse sidekoe elastsuse vähenemist jne.

Massaaži alguses tehakse käsimassaažiga piirkond soojaks, siis lisatakse ohtralt õli/kreemi ja hakatakse kupuga (mille alla tekitatakse vaakum) mööda keha libistama. Kui mõnes kohas on pinge ja vaja tõhusamat töötlust, jäetakse kupp mõneks minutiks omaette toimetama. Peale selle eemaldamist on nahal punetus ja see võib muutuda sinikaks, aga see möödub paari päevaga ja on täiesti ohutu kõrvalmõju.

Kupumassaaž võib tuua sulle kasu väga mitmel moel 

1. Kupud aitavad leevenda valu. Kuputeraapia lõdvestab pinges lihaseid ja kudesid. Nii väheneb lihaste jäikus, taastub lihaste normaalpikkus. Sportlased kasutavad kuputeraapiat salarelvana tervise parandamiseks ja paremate tulemuste saamiseks võistlustel.

Kupud parandavad kõõluste, sidemete, nahaaluse sidekoe elastsust. Kupud on head abimehed liigesevalu, õlavöötme- ja seljavalude vastu, samuti vigastustest paranemiseks.

2. Kupumassaaž toob lõdvestuse seisundi, rahustab närvisüsteemi, aitab unetuse puhul. See on mõnevõrra sarnane akupunktuuriga ja vähendab stressi, ärevust ja depressiooni. Leevendab ka kroonilist väsimust ja üleminekuea vaevusi. Peale massaaži võivad vabaneda ka emotsioonid, näiteks naer ja nutt.

3. Kupumassaaž parandab naha tervist: vähendab nahaprobleeme, tõstab naha toonust, puhastab poore. Massaaž kiirendab vere- ja lümfiringet. Seega paraneb ka energia ringlus kehas. Nahaaluskoes vähenevad tihenenud alad. Vähenevad venitusarmid, ka vanad armid. Paraneb kudede ainevahetus, nii et neisse jõuavad veri ja toitained.

4. Kupumassaaž tugevdab immuunsüsteemi. Kuputeraapia on väga hea vahend kopsuhaiguste ravis. Kupud üllatavad, heas mõttes, inimesi, kes vaevlevad köha, külmetushaiguste, astma, bronhiidi, kopsupõletiku, allergiate, palaviku ja paljude muude probleemide küüsis.

5. Kupumassaaž aitab eemaldada kehast toksiine. Paraneb siseorganite töö ja ainevahetus, väheneb tselluliit ja kõhurasv.

Seedimisprobleemide korral on kupud vägagi tänuväärt abimehed. Kehakaalu normaliseerimisele aitab kaasa ka teraapiaga kaasnev stressi vähenemine. Jääkainetest ja liigsest rasvast vabanemine toob kaasa energilisema ja kergema enesetunde.

Õlidest kasutan kupumassaaži tehes enamasti mandliõli. Enne nahale panekut soojendan õli mõnusalt ära. Soe õli on vastu ihu mõnus ja õli omadused tulevad paremini esile.
HINNAKIRI
AJA BRONEERIMINE

MASSAAŽIEELSED SOOVITUSED